ArcelorMittal otrzymuje ocenę Gold od Ecovadis za RSC

21.03.2019
ArcelorMittal ArcelorMittal uzyskał Złoty Poziom Rozpoznania w oparciu o jego ocenę zrównoważonego rozwoju EcoVadis, która uznaje Spółkę za referencyjnego dostawcę w sektorze kolejowym.

Międzynarodowa inicjatywa "Railsponsible"

Ecovadis jest pierwszą niezależną platformą współpracy, która ocenia jakość systemu zarządzania RSC * dostawców branży kolejowej. Jego celem jest poprawa praktyk społecznych i środowiskowych przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie wpływu globalnych łańcuchów dostaw.

Celem, ujętym w międzynarodowej inicjatywie "Railsponsible", jest ułatwienie integracji kryteriów zrównoważonego rozwoju w relacjach między klientami a dostawcami.

Każdego roku około 20 000 dostawców ze 150 sektorów i 110 krajów podlega certyfikacji Ecovadis, która pozwala firmom zarządzać ryzykiem związanym z łańcuchem dostaw i rozszerzać zasady RSC w ich łańcuchu wartości. Wykazano, że zastosowanie odpowiedniej strategii zrównoważonego rozwoju pomaga zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw, stanowi atrakcję dla inwestorów i akcjonariuszy, generuje wiarygodność na rynku i daje zaufanie klientom.

Metodologia oceny Ecovadis uwzględnia 21 kryteriów w czterech obszarach: środowisko, uczciwe praktyki pracy, etyczne / uczciwe praktyki biznesowe i łańcuch dostaw. Metodologia opiera się na uznanych na całym świecie standardach zrównoważonego rozwoju i RSC, w tym Global Reporting Initiative (GRI), United Nations Global Compact i standardzie ISO 26000.

*RSC: Społeczna Odpowiedzialność Biznesu