ArcelorMittal wprowadza RailCor® – nową gamę szyn odpornych na korozję

04.03.2021

ArcelorMittal Europe - Long Products wprowadził RailCor®, produkt który zapewnia ochronę szyn w środowiskach o dużej korozyjności: zarówno w wymagających środowiskach agresywnych, jak i w przypadku montażu w środowiskach korozyjnych, takich jak tunele, centra miast, obszary przybrzeżne, a nawet do zwalczania specyficznego rodzaju korozji powstałej w wyniku działania prądów błądzących, czy do zabezpieczenia szyn podczas transportu.

RailCor® jest produktem opracowanym przez dział badawczo-rozwojowy firmy ArcelorMittal, gdzie został poddany licznym testom laboratoryjnym, takim jak: przyspieszone badania korozyjne, testy na przyczepność powłok oraz testy spawalnicze. Rezultatem tych badań został prototyp 18-metrowej szyny, testowany następnie przez ponad 2 lata w rzeczywistym środowisku charakteryzującym się najwyższą kategorią korozyjności.

RailCor® oferuje cztery specyficzne warianty dopasowane do lokalizacji i finalnego zastosowania produktu, pozwalające sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Dwa warianty mają zapewnić długotrwałą ochronę w środowiskach o dużej korozyjności, trzeci chroni szynę przed korozją wywołaną prądami błądzącymi, a czwarty jest idealne do montażu w środowiskach o małej korozyjności, czy jako zabezpieczenie podczas transportu i składowania szyn.

RailCor® - Korzyści pod względem ekonomicznym i zrównoważonego rozwoju

  • Dłuższa żywotność szyny
  • Znaczne obniżenie kosztów konserwacji i wymiany torów
  • Redukcja kosztów cyklu życia, dzięki znacznemu obniżeniu kosztów wymiany szyn

Szyny są dostarczane z niepowlekanymi końcami, co ułatwia ich obsługę, spawanie i wiercenie.

RailCor® spełnia najwyższe standardy

RailCor® została zaprojektowana i przetestowana w celu uzyskania maksymalnej przyczepności powłoki ochronnej i spełnienia najbardziej wymagających norm jakościowych m.in.:

  • ISO 12994-5:2018 (Ochrona przed korozją konstrukcji stalowych za pomocą ochronnych systemów malarskich. Ochronne systemy malarskie).
  • ISO 4624:2016 (Farby i lakiery. Próba odrywania do oceny przyczepności).
  • ISO 2063-1:2017 (Natryskiwanie cieplne. Cynk, aluminium i ich stopy. Prowadzenie systemów ochrony przed korozją).

RailCor® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy ArcelorMittal.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt pod adresem: rails.specialsections@arcelormittal.com