ArcelorMittal wprowadza na rynek nową szynę dźwigową R340 opracowaną przez dział badawczo-rozwojowy

10.07.2022

ArcelorMittal Europe – Long Products, Rails & Special Sections ściśle współpracuje ze swoimi klientami w zakresie opracowywania szyn specjalnych oraz nowych produktów zgodnie z ich potrzebami.

W tym kontekście dział R&D opracował nową klasę szyn dźwigowych na rynek tego typu szyn, która pozwoli naszym klientom zoptymalizować koszt cyklu życia szyny dzięki jej doskonałej wytrzymałości zmęczeniowej, przedłużającej jej żywotność, zwłaszcza przy działaniu dużych obciążeń. 

Połączenie mikro stopu w składzie chemicznym dostosowanego do potrzeb klienta wraz ze specyficznym procesem walcowania i późniejszym chłodzeniem powietrzem daje w efekcie nowy gatunek stali o lepszej twardości i właściwościach mechanicznych. 

 

 

Gatunek R340 w porównaniu z innymi szynami dostępnymi na rynku, po poddaniu go przyspieszonemu badaniu zużycia w ramach prac badawczo-rozwojowych, wykazuje referencyjną odporność na zużycie. W rezultacie otrzymujemy zauważalne wydłużenie żywotności, a co za tym idzie niższe koszty utrzymania. 

Pobierz wersję PDF z dodatkowymi informacjami: download pdf

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z: rails.specialsections@arcelormittal.com