Removable Insulating Chamber

 

Obejrzyj CAŁY film poniżej i dowiedz się więcej na ten temat

ArcelorMittal, światowy lider w produkcji szyn do systemów kolei lekkiej, oraz Metrotenerife, operator kolei lekkich z ponad 15-letnim doświadczeniem w projektach kolei miejskich, połączyły siły, aby zaoferować rynkowi kolejowemu nowy i innowacyjny system szybkiej wymiany torów do lekkiego transportu kolejowego (LRT). 

 

 

Połączenie bogatego doświadczenia obu firm oraz ich ścisła współpraca zaowocowały opracowaniem praktycznych i zrównoważonych rozwiązań, spełniających aktualne wymagania klientów w zakresie niższych kosztów wymiany torów. 

Pomimo wysiłków podejmowanych na etapie produkcji i utrzymania w celu wydłużenia ich żywotności, w pewnym momencie szyny muszą zostać wymienione. Aby usprawnić proces instalacji torów kolei miejskiej, firma Metrotenerife stworzyła nowe rozwiązanie z zastosowaniem wyjmowanego płaszcza izolacyjnego. 

​​​

 

Montaż wyjmowanego płaszcza izolacyjnego jest podobny do innych rozwiązań z użyciem płaszczy. Po umieszczeniu szyny i mocowań na miejscu umieszczany jest kauczukowy płaszcz, wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, który izoluje i osłania oba elementy. Następnie dodawany jest materiał pokrywający tor, aby zakończyć prace budowlane. Wyjmowany płaszcz izolacyjny umożliwia wymianę osadzonych szyn rowkowych bez konieczności podnoszenia nawierzchni jezdni i pozwala uniknąć niedogodności związanych z przedłużającymi się przerwami w ruchu.  

Standardowe rozwiązania z wykorzystaniem płaszcza do szyn wymagają częściowego usunięcia pokrycia toru, co powoduje niedogodności w życiu miasta, takie jak hałas, kurz i zakłócenia ruchu. Proces wymiany rozpoczyna się od rozbiórki i usunięcia mocowań i szyn. Po wymianie szyny, wszystkie elementy muszą zostać ponownie zainstalowane, łącznie z nowym pokryciem. 

Dzięki opatentowanej przez Metrotenerife wyjmowanej obudowie, szyny mogą być wyjmowane i montowane bez konieczności usuwania nawierzchni jezdni i pozwalają uniknąć przerw w ruchu. 

​​​

Pierwszym etapem wymiany jest pionowe wyjęcie kauczukowego płaszcza, co pozwala całkowicie usunąć szynę i mocowania, pozostawiając przyległe konstrukcje uliczne w stanie nienaruszonym.

Wymiana kończy się procesem odwrotnym, osadzeniem nowej szyny, mocowań i płaszcza izolacyjnego. 

System wyjmowanego płaszcza izolacyjnego jest kompatybilny z szeroką gamą modeli mocowania szyn.

 

Nowy system szybkiej wymiany torów kolejowych Metrotenerife jest również przystosowany do wielu typów pokryć torowych, takich jak kostka brukowa, asfalt, trawa czy beton. 

 

 

Dodanie stalowego profilu na przejazdach kolejowych zapewnia większą ochronę w celu wytrzymania ruchu kołowego.

MetroTenerife - Removable Insulating Chamber


Materiał obudowy, wykonany z kauczuku odzyskanego z opon, oraz stalowe szyny i profile tworzą system w pełni nadający się do recyklingu i przyjazny dla środowiska. 

Wyjmowany płaszcz izolacyjny do szyn rowkowych to innowacyjne rozwiązanie dla miejskiego transportu szynowego  z możliwością dostosowania do kompaktowych produktów kolejowych, Vignole i dźwigowych, co pozwoli na przyspieszenie prac związanych z wymianą szyn, zredukowanie kosztów i uniknięcie niedogodności w ruchu kolejowym i w strefach miejskich. 

Nowy system szybkiej wymiany dróg kolejowych dla LRT został uznany za innowację techniczną roku w zakresie infrastruktury przez Global Light Rail Awards. 

ArcelorMittal i Metrotenerife, inteligentne rozwiązania w zakresie mobilności dla obecnych i przyszłych sieci lekkich kolei. 


Obejrzyj CAŁY film poniżej i dowiedz się więcej na ten temat


Pobierz wersję pdf z dodatkowymi informacjami na temat „Wyjmowanego płaszcza izolacyjnego”:

 Pobierz broszurę w formacie pdf.


​Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z: rails.specialsections@arcelormittal.com