Szyny kolejowe wysokiej prędkości

Szyny kolejowe wysokiej prędkości


Szyny kolejowe wysokiej prędkości


Szyny to wyroby stalowe, które muszą spełniać wiele wymagań technologicznych. Szybkie koleje, o szybkości przekraczającej 350 km / h, są jednym z najbardziej wymagających zastosowań, jest to segment rynku który jest dostępny tylko dla firm wyposażonych w najbardziej zaawansowane zasoby

Poniższe sześć rysunków podsumowuje cele, które muszą spełniać szyny szybkobieżne:

·         Bezpieczeństwo

·         Komfort

·         Trwałość i efektywność kosztowa

·         Minimalne oddziaływanie akustyczne

·         Eksploatacja

·         Przyjazność dla środowiska

W ArcelorMittal każdy z tych aspektów jest starannie rozważany, począwszy od etapu projektowania procesów produkcyjnych i kontrolnych. Aby osiągnąć te cele, proces produkcji szyn szybkobieżnych ma na celu spełnienie następujących wymagań:

·         Mechanika pękania

·         Jednorodność chemiczna, mechaniczna i strukturalna

·         Jednolitość wymiarów

·         Brak wad powierzchniowych i wewnętrznych

·         Udarność, odporność na zużycie i na zmęczenie

·         Niskie naprężenia szczątkowe

·         Spawalność

ArcelorMittal opracował najnowocześniejsze systemy produkcji stali, które pozwalają na dostawę najwyższej jakości surowca oraz proces produkcyjny, który wykrywa wszelkie możliwe nieprawidłowości, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, a także wyposażenie wymagane aby szyny zachowywały zgodność ze ścisłymi tolerancjami wymiarowymi.

Firma ArcelorMittal produkuje szyny dla kolei wysokich prędkości od 1990 roku, dostarczając ponad 1.500.000 ton tego produktu. W chwili obecnej może dostarczyć jednolite kształtowniki o długości do 120 metrów z maksymalną niezawodnością, precyzją geometryczną, ścisłą płaskością i najwyższą jakością na rynku.

Szyny do ciężkiego transportu - szyny stalowe z mikrododatkami stopowymi mogą stanowić doskonały wybór w przypadku ciężkich warunków drogowych, stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla szyn z hartowaną główką dla transportu ciężkiego.

​​

Kontakt