Szyny do ciężkiego transportu

szyny stalowe z mikrododatkami stopowymi mogą stanowić doskonały wybór w przypadku ciężkich warunków drogowych, stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla szyn z hartowaną główką dla transportu ciężkiego


Carriles de Cargas Pesadas

IFrame


Szyny transportu ciężkiego Właściwości technologiczne 


Niewystarczające parametry szyn stalowych węglowo-manganowych w punktach torów kolejowych charakteryzujących się wyjątkowo trudnymi warunkami pracy - łuki o małym promieniu, obciążenia na oś przekraczające 30 ton itd. - doprowadziły do ​​opracowania nowych szyn o ulepszonych właściwościach mechanicznych.


Szyny z hartowaną główką  


Firma ArcelorMittal Americas (Steelton) i ArcelorMittal Europe - Long Products (Gijón) włączyły w cykl walcowni system hartowania główki (HH), oparty na kontrolowanym chłodzeniu strumieniem wody. Stosując tą zaawansowaną technologię wyprodukowano już ponad milion ton najwyższej jakości szyn z hartowaną główką.

Zbudowany początkowo w 1994 roku, obecny system hartowania główki jest wynikiem ewolucji technologicznej. Ta metoda chłodzenia, oparta jest na starannym projekcie, który został zweryfikowany matematycznie i poddany testom przemysłowym w rzeczywistych warunkach produkcyjnych, stanowi skuteczną aplikację i jest wyraźnym przykładem jakości, jaką ArcelorMittal wnosi do przemysłu stalowego.

System ten wykorzystuje kontrolowane strumienie wody w celu rozproszenia ciepła w stali na kolejnych etapach w celu uzyskania struktury całkowicie perlitycznej, idealnie dostosowanej do właściwości metalurgicznych tego typu szyn. Temperatury wejścia i wyjścia decydują o optymalnym zakresie dla zapewnienia całkowicie perlitycznej struktury na całej długości szyny.

Ponadto utajone ciepło wytwarzane podczas walcowania umożliwia zmniejszenie zużywanej energii w procesie. Ponieważ system jest zintegrowany w linii produkcyjnej, układ hartowania główki szynowej związany jest z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi obsługi. Prowadzi również do większej elastyczności w odniesieniu do przyszłych modyfikacji procesu produkcyjnego, takich jak produkcja dłuższych szyn.

Firma ArcelorMittal opiera się na doświadczeniu, produkując 1,500 000 ton szyn HH w Steelton (Arema Standard) i szyn HH w Gijón, do 75 metrów wg dowolnej normy (Euronorm, Arema, UIC, australijska norma itd.).

Podsumowując, ten proces utwardzania główki oparty na chłodzeniu strumieniem wody i zaprojektowany z myślą o optymalizacji właściwości szyn spowodował ogólną poprawę osiągów produktu, umożliwiając firmie reagowanie na obecne i przyszłe wyzwania branży kolejowej . Zdolność do skutecznego uzyskiwania głębokiej utwardzonej warstwy w każdej z produkowanych szyn jest kluczowym czynnikiem przy rozważaniu możliwych przyszłych wzrostów obciążeń osi i tonażu transportowanego na infrastrukturze kolejowej, ponieważ pozwala to na osiągnięcie twardości powyżej 380 w skali Brinella. Niezależnie od tego, czy szyny są wykorzystywane do transportu osób czy towarów, bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem ArcelorMittal, poza produkcją produktów o najwyższej jakości i najdłuższym okresie eksploatacji..

Kontakt