Szyny i kształtowniki specjalne

Na całym świecie oferujemy rozwiązania oparte na stali


O nas

Na pierwszy rzut oka


ArcelorMittal ma roczną zdolność produkcyjną 118 milionów ton i zatrudnia 208.500 pracowników w 60 krajach, co czyni ją liderem w branży stalowej i wydobywczej.


Nasze podejście


Naszą główną filozofią jest bezpieczna i zrównoważona produkcja stali W ten sposób naszym priorytetem jest bezpieczeństwo  a naszym celem jest bycie najbezpieczniejszą na świecie firmą zajmującą się produkcją stali i górnictwem. 

Jako firma zobowiązujemy się do realizacji naszej obietnicy "przekształcania jutra”. Prowadzą nas w tym nasze wartości zrównoważonego rozwoju, jakości i przywództwa.


Badania i rozwój 


Mamy ponad 1300 pełnoetatowych pracowników naukowych i 12 laboratoriów na całym świecie. W 2018 roku zainwestowaliśmy ponad 290 mln USD w badania i rozwój. Inwestowanie w przyszłość stanowi podstawę techniczną dla zrównoważonego rozwoju i sukcesu handlowego firmy

Wykorzystujemy wiedzę ekspercką naszych pracowników naukowych w dziedzinie stalownictwa w celu opracowania czystszych procesów i bardziej ekologicznych produktów, w tym stali o bardzo wysokiej wytrzymałości (UHSS) i produkcji stali przy ultra-niskiej emisji CO2 (ULCOS), aby produkcja stali była bardziej zrównoważona i przyczyniała się do zmniejszenia zarówno naszego własnego oddziaływania na środowisko jak i naszych klientów.


Szyny i kształtowniki specjalne


Nasza obecność w Europie, Azji, Afryce i Ameryce pozwala nam być obecnymi we wszystkich kluczowych rynkach stali, w tym w krajach rozwiniętych i krajach rozwijających się. Następnym razem, gdy wsiądziesz do pociągu, gdziekolwiek na świecie, możesz podróżować w szynach wyprodukowanych przez ArcelorMittal.

ArcelorMittal jako wiodący producent szyn, dostarczający szyny dla kolei, metra, tramwajów, lekkie torowiska, rozjazdy, szyny dźwigowe i inne elementy kolejowe. Możemy również dostarczać inne specjalistyczne produkty takie jak pręty katodoweostrogi przeciwślizgowe gąsienic, itp. Aktualnie jesteśmy obecni w infrastrukturze ponad 42 krajów i nasza wysoka jakość technologiczna pozwala nam na uczestniczenie w najbardziej wymagających przetargach na całym świecie.

ArcelorMittal jest częścią wąskiej grupy producentów kolejowych, z siedzibami w Gijon (Hiszpania), Dąbrowa Górnicza i Chorzów (Polska), Rodange (Luksemburg) i Steelton (Stany Zjednoczone). 

Odnotowaliśmy znaczny wzrost naszej produkcji na wszystkich rynkach kolejowych: wysokiej prędkości, metro, transport ciężkitransport miejski przeładunki portowe. Oczywiście odpowiedni zakres produktów jest istotną częścią w celu zaspokojenia potrzeb klienta. ArcelorMittal jest uznawana ze względu na  jedną z najbogatszych ofert produktowych na rynku z najlepszą jakością i najlepszymi warunkami serwisowymi.

Zakład ArcelorMittal Steelton wdrożył system zapewnienia jakości, który spełnia wymagania norm międzynarodowych ISO 9001 i zasad certyfikacji Stowarzyszenia Kolei USA.

ArcelorMittal, w swoim procesie ciągłym rozwoju, wzmocnił tę trwałą ewolucję w sektorze kolejowym.